איך מתלבשים בהתאם למבנה הגוף שלך?

בכל הנוגע אל התאמת לבוש אל הגוף, חשוב לדעת כי מרבית הנשים, גם בהינתן גוף בעל פרופורציות מושלמות, אינן בטוחות כי הן מתאימות את הלבוש הנכון למבנה הגוף שלהן, כמו גם שרבות אינן יודעות מהם הפריטים שעליהן לבחור.

הצורך בהכרת הפריטים הנכונים המתאימים אל מבנה הגוף, הכרחי בעולם נשי מגוון בו כל אישה ניחנה במבנה גוף אחר, בין אם עגלגל וענוג, לבין אם מבנה רזה מאד, מלבני או אגסי. אז כיצד אפשר להתלבש בהתאם לנתונים הפיזיים? כמה טיפים ועצות טובות בהמשך.

סטיילינג

אל תחששי לקבל ייעוץ מקצועי

אם את לא בטוחה שהמלתחה שלך מצוידת בפריטי לבוש המותאמים לגופך, חשוב שתדעי כי כצעד ראשון מומלץ להתייעץ עם סטייליסטית מקצועית שתוכל לייעץ לך בבחירת ביגוד נכון בהתאמה למבנה הגוף, ומכאן בנייה והתאמת מלתחה חדשה ומחמיאה יותר. מבקשת המלצה? הסטייליסטית אושרת אורן תעניק לך ייעוץ מקצועי לצד ליווי ותאמה אישית.

הכירי את מבנה גופך

אם תרצי לעשות זאת לבד, מומלץ בהתחלה להגדיר את מבנה גופך, תוך שבעולם האופנה ישנן כמה הגדרות כלליות לגזרת הגוף כגון: מבנה משולש, מבנה "שעון חול" הידוע בפרופורציות הנכונות שלו, עוד ישנו מבנה מלבני או עגול.

התאמת לבוש למבנה משולש

מבנה גוף משולש מוגדר ככזה בו רוחב הירכיים רחב מהכתפיים, תוך שהאגן בולט יחסית והחלק העליון רזה. בהינתן מבנה כזה, חשוב לייצר פרופורציות על ידי פריטי לבוש. אם ניחנת במבנה גוף משולש, תוכלי לבחור חולצות רחבות עם עיטורים באזור הכתפיים והחזה לקבלת נפח באזור העליון של הגוף.

בחרי עליוניות עם כתפיים תפוחות או כריות כתפיים דקות שחזרו לאופנה, ונסי לרכוש יותר ג'קטים במראה מחויט. בחירת הפריטים מחייבת חיתוך מעל אזור האגן ליצירת מראה פרופורציונאלי יותר.

לחלק התחתון של הגוף בחרי חצאיות בגזרה ישרה מבד שאינו נצמד אל הגוף. התמקדי גם במכנסיים בגזרה ישרה ומשוחררת באזור המותן, וזאת כדי לא להדגיש את הירכיים והישבן. כדי להסיט תשומת לב מאזור זה, תכלי להתקשט בשרשראות צבעוניות וצעיפים ססגוניים.

התאמת לבוש למבנה שעון חול

מבנה גוף הידוע גם כמבנה "גיטרה" הוא מבנה שבו רוחב הירכיים והכתפיים זהה. מי שניחנה במבנה שעון חול נחשבת בעלת פרופורציות מושלמות! בשל כך קל יותר להתאים לבוש, תוך שיש להבליט באמצעות גזרות טובות את המבנה ולא להסתירו.

בחרי חולצות דקות מכופתרות מבדי כותנה נעימים וקלים. עוד כדאי לבחור בחולצות בעלות מחשוף ושמלות צרות באזור המותניים. הצטיידי בחזיות איכותית להענקת מראה יציב ומודגש, ומכנסיים בגזרה גבוהה להבלטת המותניים הצרות.

התאמת לבוש למבנה גוף מלבני

מבנה מלבני נפוץ בקרב נשים רזות יחסית שהמותניים והירכיים שלהן כמעט באותו הגודל. מי שניחנה במבנה מלבני, תרצה בדרך כלל להבליט את נשיותה. כדי להתלבש נכון ולהבליט קימורים בחרי בחולצות מכופתרות במראה נשי קלאסי.

עוד כדאי להוסיף למלתחה חולצות רחבות בעלות בד נופל, חגורה להבלטת המותניים, תוך שיש לבחור במעילים וג'קטים במראה מחויט. לבשי שמלות מבדים נצמדים להבלטת הנתונים הטובים, והתאימי ללבוש המחויט מכנסיים וחצאיות עם כיסים תפוחים לקבלת מראה גוף מלא.

התאמת לבוש למבנה גוף עגול

גוף עגול הוא כזה בו מרכז הגוף בולט ורוחב המותניים גדול יותר מרוחב הירכיים והכתפיים והבטן בולטת מעט. עם זאת מדובר במבנה נשי ומושך.

כדי להקנות לגוף פרופורציות, בחרי חולצות בעלות מחשוף עמוק במגוון גזרות מחמיאות. עוד הוסיפי למלתחה טי שירטים מבדים רכים ושמלות רפויות שאינן נצמדות לגוף. הקפידי לרכוש חזיות איכות שירימו את החזה ויאריכו את המרחק בינו לבין הבטן.

הוסיפי למלתחה חולצות ושמלות בגזרות אשר נחתכות מתחת לחזה שיקנו למותן מראה צר. כדי להאריך את מבנה הגוף, התעטפי בחורף בקרדיגנים מחמיאים.

עוד כדאי לרכוש מחטב איכותי לאזור הבטן שיאפשר יותר חופש בבחירה, תוך הימנעות מפריטי "אובר סייז" או חולצות גולף שידגישו את המראה העגלגל.

 

לסיכום, אין זה משנה באיזה מבנה גוף ניחנת, מה שחשוב הוא כי תרגיש נוח עם גופך ותבחרי פריטי לבוש המחמיאים לך, מבלי שתהיי קרבן אופנה. לשם כך דרושה הכוונה של סטייליסטית טובה שבאמצעות עצות טובות – תאפשר לך מראה מושלם ומלתחה בה ישנו ביגוד מחמיא עבורך.