מה לובשים לארוחת השבת?

ארוחת השבת הינה ארוחה מאוד מיוחדת ושלא פעם מגיעים אליה עם הלשון בחוץ, אך ברגע שהשבת נכנסת פתאום הזמן זז הרבה יותר לאט וכבר אין מרדף אחר דבר – מעתה ועד יציאת השבת המשימה היא לנוח וליהנות. אז מה לובשים עבור אותה ארוחה חגיגית, כזו שמסמלת את המעבר שבין חול לקודש? ובכן גם אם ביום יום אתם אנשים של ג'ינס קרוע וכפכפים, הרי שאת ארוחת השבת מוטב לכבד עם לבוש מעט יותר מושקע. להלן הצעות ודגשים בנושא.

בהתאם לנתונים

ראשית יש להבדיל בין כמה סיטואציות. יש להבדיל בין ארוחה שבה מתארחים לבין ארוחה שבה אתם המארחים, יש להבדיל בין ארוחה שכוללת אורחים לבין ארוחה מצומצמת ויש להבדיל בין ארוחה עם ילדים קטנים לבין ארוחה עם ילדים גדולים. מדוע? כי ממש כפי שביום שישי צריך לברר אודות זמנים מעודכנים של כניסת שבת, כך לפני הארוחה יש להבין האם הבגדים עומדים להתקמט (ולו בשל נסיעה ממושכת ליעד), או להתלכלך (ולו בשל הילדים הקטנים) וכמובן שרצוי להבין כמה מבקשים להרשים או פשוט להתגנדר – סתם כי מתחשק.

מעבר לכיבוד השבת

רבים תוהים מדוע עליהם להתלבש יפה לקראת ארוחת השבת, וזאת כי מדובר רק במשפחה הקרובה. ובכן חשוב להבין שלבוש אינו נועד רק להרשים אנשים אחרים ואף לבוש אינו נועד רק לכבד את המעמד (את יום השבת), אלא בין היתר לבוש יפה גורם לנו לחוש בטוב – לבוש נאה מסייע להרגיש במיטבנו ועל כן רצוי לקבל את יום השבת ברגל ימין, עם תחושה נעימה ורגועה. מכאן שגם אם נדרשים לגהץ עוד חולצה ולהשקיע במציאת השילוב המחמיא ביותר, הרי שההשקעה אכן ראויה.

ארוחת שבת

נוחות

הרבה אנשים מבדילים בין לבוש שמיועד ליציאה מהבית לבין לבוש שמיועד לתוך הבית, וזאת כי בכל זאת בית אמור להיות מקום שנוח לנוע בו. אי לכך יש למצוא את נקודת האיזון שבה גם משקיעים בלבוש וגם מרגישים בנוח. שנדגים? ובכן רצוי לבחור בלבוש שנוח לשבת בו, רצוי לנעול נעליים יפות ונוחות (סביר להניח שלא נעלי עקב גבוהות) ובאופן כללי חשוב ללבוש בגדים שאינם מצריכים לבדוק כל הזמן שהכול יושב במקום, ולו כי יום השבת אמור להיות רגוע ונטול לחץ מזוטות.

סטייל אישי

יש אנשים שמעדיפים לבוש אלגנטי מכופתר, יש אנשים שמעדיפים לבוש נקי מחויט, יש אנשים שמעדיפים לבוש שאנטי אופנתי וכדומה. כל אחד צריך למצוא את ההופעה שהולמת את האופי האישי שלו ושגורמת לו לחוש הכי טוב עם עצמו. כל עוד לא מדובר בבגדים מקומטים, כל עוד לא מדובר בבגדים של יום יום וכל עוד מרגישים חגיגיים ובו זמנית בנוח, הרי שמדובר בתלבושת ראויה ושמכבדת אותכם ואת יום השבת. מה עם הילדים? מוטב להכווין אותם לביגוד חגיגי אך לא בכוח, כי כידוע בכל הנוגע להורות רצוי לדעת לבחור מלחמות, ואילו יום השבת אינו אמור לעורר מחלוקות. שבת שלום!