5  שינויים קטנים בהתנהלות שלנו שיעניקו לנו חיים בריאים יותר

היכולת שלנו ליצור חיים בריאים יותר מתחילה בראש ובראשונה משינויים באורח החיים. במדריך זה נציג 5 שינויים קטנים אותם תוכלו ליישם כבר עכשיו.

מהם השינויים הקטנים אותם תוכלו לבצע כבר היום לצורך חיים בריאים יותר?

המודעות לאורח חיים בריא מהווה חלק בלתי נפרד מהחיים המודרני של המאה ה 21. קצב החיים המהיר, ניהול של קריירה בשילוב של חיי משפחה נמצאו כגורמים בולטים למחלות, דלקות ואפילו מוות. אם בעבר תוחלת החיים הממוצעת הייתה 70, כיום נשים וגברים מצליחים לחיות חיים בריאים ומלאים עד גיל 100 ואפילו מעבר לכך, ואם אתם חושבים שאתם לא יכולים – ובכן, אתם בהחלט טועים. להלן חמש שינויים קטנים אותם תוכלו לבצע בהתנהלות שלכם, ובכך להעניק לעצמכם (ולבני המשפחה והחברים) השראה לחיים בריאים וטובים, עד 120:

תזונה נכונה ומאוזנת

כמה כסף אתם מוציאים על הזמנת אוכל בחוץ? כמה כסף אתם משלמים בעבור ממתקים? במהות שלו, אורח חיים בריא כולל תזונה נכונה ומאוזנת. שמירה על תזונה נכונה יכולה לסייע באופן משמעותי לא רק לבריאות שלנו אלא גם לרמת האנרגיה והחיוניות, ולכן חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת ונכונה אשר מבוססת על מאכלים מזינים, ירקות, פירות וכן מזון עם ערכים תזונתיים גבוהים.

5  שינויים קטנים בהתנהלות שלנו שיעניקו לנו חיים בריאים יותר

ספורט

ספורט בריא לבריאות. כמה פעמיים שמעתם את המשפט הזה? ובכן, כנראה שלא מעט. אל לכם לשכוח כי פעילות ספורטיבית מהווה חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא ולכן הקפידו לבצע פעילות ספורטיבית לפחות פעם בשבוע. מחקרים מצאו כי בזמן פעילות ספורטיבית המוח מפריש אנדורפינים (הורמון אשר אחראי על רמות האושר) ולכן אנשים פעילים מדווחים על רמת שביעות רצון גבוהה יותר מהחיים.

מדיטציה

חמש דקות של מדיטציה יכולים לשנות את עולמכם, ולהכניס שקט ושלווה הכרחיים. באמצעות תרגול של מדיטציה ניתן להתחיל או לסיים את היום ברוגע, להשקיט את המחשבות ולהכניס לחיים איזון אשר הוא הכרחי בעבור אורח חיים בריא.

ריקוד

מתי בפעם האחרונה רקדתם? תתפלאו לשמוע כי אורח חיים בריא ונכון כולל גם לא מעט ריקודים. באמצעות ריקוד תוכלו לתת לעצמכם הזדמנות להשתחרר, להפיג את המחשבות ואפילו לשרוף לא מעט קלוריות.

תרומה לקהילה

סעיף מפתיע ופחות מוכר הוא תרומה לקהילה. למעשה, באמצעות תרומה לקהילה תוכלו לספק לעצמכם תחושה של ערך עצמי ועזרה לזולת אשר ישפיעו לא רק על רמת הבריאות הנפשית שלכם. אתם לא חייבים לתרום רק לבני אדם, אלא גם לבע"ח לדוגמא. כל אחד יכול למצוא את המקום שבו הוא מרגיש שהוא יכול לעזור ולתרום, וכתוצאה מכך ליצור מעגל חיובי אשר סוחף גם את בני המשפחה והחברים. ככל שתקיפו את עצמכם באנשים, כך תוכלו לחוות חיים בריאים ומאושרים יותר.

כדאי לקרוא: איך לשמור על סטייל ויופי גם במהלך אימוני הכושר?