ניתוחים פלסטיים: המדריך שכל אחת חייבת לקרוא

מדי שנה נערכים בישראל למעלה מ 20,000 ניתוחים פלסטיים. לצערנו, אחוז לא קטן מהניתוחים משתבש וכתוצאה מכך מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית, וזאת במסגרת של תביעת נזקי גוף. מדובר במדריך חשוב אותו עלייך לקרוא, רגע לפני שאת פונה לניתוח קוסמטי, כך שתביני לעומק את ההשלכות.

עתידה לעבור ניתוח פלסטי? זה מה שעלייך לדעת

הניתוחים הנפוצים בישראל לשנת 2019 היו הגדלת חזה, שאיבת שומן וניתוח אף. מדובר במספרים הולכים וגדלים של ניתוחים פלסטיים, וזאת בשל הפיתוחים המשמעותיים בתחום הרפואה אשר מאפשרים לבצע מגוון רחב של הליכים קוסמטיים במהירות ולעיתים ללא צורך בהרדמה מלאה. למעשה, אם בעבר היה מדובר בניתוחים נדירים למדי, כיום רבים מאיתנו פונים לקליניקות פרטיות לצורך ניתוח קוסמטי. אולם, אם את בעצמך שוקלת לגבי ניתוח, חשוב שתכירי את נושא הרשלנות הרפואית. ניתוח קוסמטי הוא הליך רפואי לכל דבר ועניין, ולכן ניתן לראות לא מעט מקרים לרשלנות בניתוח, וכן, גם בתחום הקוסמטיקה. הסיבה? התנהלות אשר חורגת מהסטנדרט המקובל ואשר גרמו לנזקים פיזיים משמעותיים או תוצאות אסתטיות שאינן משביעות רצון מצדך המטופלת. על אף כי מדובר בניתוח אלקטיבי, עדיין מדובר בהליך כירורגי וישנם סוגים רבים של ניתוחים פלסטיים: החל מניתוח אסתטי ועד לניתוח אשר נעשה מסיבות רפואיות, כמו שחזור שד לאחר מחלת הסרטן. משום כך, חשוב להכיר את הנושא ולהבין כי מדובר בניתוח אשר עלול להסתבך, ובגינו תוכלי להגיש תביעת רשלנות רפואית.

ניתוחים פלסטיים- המדריך שכל אחת חייבת לקרוא

מהם סוגי הרשלנות הרפואית הנפוצים ביותר בתחום של ניתוחים פלסטיים?

אחוז משמעותי מהתביעות בגין רשלנות רפואית מוגשות בשל אי הסכמה מדעת, כלומר: המטופלת לא הבינה לעומק את כל השלכות הניתוח, כולל סיכונים ותופעות לוואי. בנוסף, מוגשות תביעות כנגד רופאים אשר לא הוסמכו לעסוק בתחום, ובשל כך נגרמו נזקים משמעותיים למטופלת. מקרים מסוג זה ניתן לראות בלא מעט כתבות אשר פורסמו באמצעי התקשורת, וזאת בעקבות טיפול שרלטני אותן קיבלו מטופלות אשר חיפשו לחסוך כסף בהליך. תביעה נוספת ונפוצה בתחום היא תביעה בגין התנהלות של רופא אשר הפר את חובת הזהירות. במקרים כאלו, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית אולם חשוב לזכור כי על מנת לזכות בתביעה, יש להוכיח בפני בית המשפט כי אכן הרופא חרג מאמות רפואיות סבירות, בהתאם לחומר הראיות.

רגע לפני ניתוח פלסטי – זה מה שעלייך לעשות

כאמור, נושא הרשלנות הרפואית מלווה לצערנו את תחום הרפואה והרפואה האסתטית בפרט. בכדי להימנע מסיטואציה כזו, חשוב לבחור במנתח מוביל ובעל המלצות, ולקרוא היטב את טופס ההסכמה לניתוח. חשוב לתעד את כל המסמכים הרפואיים שלך ולשמור אותם בצורה מסודרת. לסיכום, מדובר בניתוח לכל דבר ועניין ולכן יש לקחת בחשבון את כל הסיכונים, כפי שפירטנו במדריך החשוב הזה.