רווקה והשעון הביולוגי מתקתק? אולי את סובלת מ ROCD

ככל שמתבגרים בגיל כך רמת החרדה עולה, בעיקר כאשר מדובר בניהול ובהצלחה של ניהול מערכת יחסים. למעשה, נשים רבות אינן מודעות לעובדה כי הסיבה שהן אינן בזוגיות איננה נעוצה בהן אלא בחרדות עמוקות אשר פסיכולוגים הגדירו כROCD או OCD. מה זה אומר וכיצד תוכלי להתגבר על החרדה? להלן הפרטים.

אל תתני לקולות רקע להפריע: האם את סובלת מ ROCD?

זה לא סוד כי הכמיהה לזוגיות מהווה חלק בלתי נפרד מחייה של כל אישה. למעשה, ככל שעולים בגיל והשעון מתחיל לתקתק כך רמת הלחץ והחרדה עולים, ולכן נשים רבות מקבלות תגובות מהסביבה אשר כוללות בין היתר "את שיפוטית מדי", "תהיי עם ראש פתוח", "אל תפסלי כל אחד" ועוד ועוד. ככל שהקולות מתגברים כך גם רמת החרדה עולה, אולם רבות נוטות לחשוב כי לא מדובר בחרדה אמיתית אלא חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית אשר מקדשת את מוסד הנישואין. אם חוסר היכולת לגבי האהבה ואי היכולת ליצור מערכת יחסים משפיעה עלייך, הכירי את הפרעת ROCD של מערכות יחסים.

רווקה והשעון הביולוגי מתקתק- אולי את סובלת מ ROCD

מהי הפרעת ROCD של מערכת יחסים?

הפרעת ROCD של מערכת יחסים היא למעשה הפרעה טורדנית כפייתית, במסגרתה את עשויה לחוות חרדה כתוצאה מחוסר היכולת להכיל את המרכיב של חוסר וודאות – אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר לצורך יצירת מערכת יחסים. למעשה, כנשים יש לרובנו צורך עז בשליטה ולכן בעת יצירת מערכת יחסים חוסר היכולת הזו לשלוט במצב בשילוב של אי וודאות יוצרים את ההפרעה הזו. חשוב לזכור כי מדובר באחת ההפרעות הנפוצות ביותר. ככל שהפרעה איננה מטופלת, כך תתקשי להיכנס למערכת יחסים לאורך זמן, כתוצאה מהמאפיינים של החרדה הזו. כך לדוגמא, תוכלי להזדהות כנראה עם התחושה כי את מחפשת על מה לפסול את בן הזוג או תחושה כי יש רק בן זוג אחד מתאים ומושלם, ולכן לפסול מועמדים פוטנציאלים. בנוסף, אי אפשר להתעלם מהמרכיב של הזמן – ככל שעולים בגיל כך השעון הביולוגי מתקתק ולכן ההפרעה יכולה להתגבר אפילו יותר, גם לאחר הכניסה למערכת יחסים. אם את מרגישה כי את לא מצליחה להיכנס למערכת יחסים או מתקשה מאוד להתנהל בתוך מערכת יחסים, הגיע הזמן לטפל בשורש הבעיה.

כיצד מטפלים בהפרעת ROCD?

בכדי ליצור לעצמך את מערכת היחסים שאת חולמת עליה, חשוב לטפל בשורש הבעיה ולהבין מהיכן החרדה נובעת. באמצעות מטפלים מקצועיים ניתן להבין את מקור החרדה ואף להפנים כי היא קיימת, וזאת בכדי לייצר לעצמך מערכת יחסים יציבה. ככל שתקדימי לטפל בעצמך באמצעות טיפול ממוקד כך תוכלי לראות תוצאות, לצאת לדייטים ואף לפתח דפוסי חשיבה מקדמים אשר יובילו בסופו של דבר ליצירת מערכת יחסים זוגית הרמונית, נכונה ומדויקת.