איך שומרים על היגיינה בזמן בילוי בקניון?

במספר פעולות פשוטות ניתן ואף רצוי לשמור על היגיינה בעת ביקור במקומות ציבוריים, ובייחוד בקניון. כיצד תוכלו להיערך לבילוי בצורה הבטוחה ביותר? להלן הפרטים.

ביקור בקניון בזמן קורונה – כך תשמרו על רמת היגיינה גבוהה

אין ספק שנגיף הקורונה הוביל לשינויים מרחיקי לכת בכל הקשור לשמירה על ניקיון והיגיינה. למרות שאין עדיין נתונים מבוססים בתחום, הקניון מעצם היותו מקום סגור עלול להוות מקום שבו אנו או בני משפחתנו מגדלים את הסיכוי להידבקות בנגיף. מאחר והמגפה ממשיכה להתפשט, על כל אחד מאיתנו לסגל הרגלים חדשים בכל הקשור לניקיון והיגיינה –בייחוד בעת בילוי בקניון. בשלב הראשון, בעת הכניסה לקניון היכנסו לשירותים ושטפו ידיים למשך 20 שניות לפחות, כאשר נדרש לנקות ביסודיות את הידיים בתנועות מעגליות, כולל הציפורניים ופנים היד. בסיום הניקוי, השתמשו בעמדה של מייבש ידיים לצורך ייבוש יסודי. באמצעות מתקן ייבוש ידיים ניתן להימנע משימוש במגבות אשר עלולות להעביר את הנגיף, ולכן מדובר בפתרון אידיאלי. לעיתים, בשל השימוש בסבון עשוי להתרחש מצב של יובש בכפות הידיים, ולכן מומלץ להקפיד על שימוש בקרם ידיים.

איך שומרים על- היגיינה בזמן בילוי בקניון

שימוש במתקני אלכוהול-ג'ל  באופן קבוע

בשל נגיף הקורונה, החלו הקניונים כמו גם החנויות לספק לרשות הלקוחות מתקני אלכוהול-ג'ל ללא עלות. בכל כניסה ויציאה מהחנות השתמשו במכשיר, לצורך שמירה על ניקיון הידיים שלכם. דרך רשתות הפארם ניתן לבצע רכישה של מטליות לניקוי כללי, כך שבמקום לגעת בכפתור המעלית תוכלו להעביר את המטלית ובכך להימנע מחיידקים המצטברים על גבי המשטח. שימו לב כי המגבונים אותם אתם רוכשים מאושרים לשימוש ע"י משרד הבריאות, וכי הם בעלי ריכוז גבוה של חומרים פעילים כמו אקונומיקה, לצורך חיטוי. ההמלצה הגורפת היא כאמור להימנע מלגעת באופן פיזי במשטח, אולם בעת הצורך ניתן להשתמש במגבונים.

מבקרים בקניון? לא לשכוח כפפות

אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על עצמכם היא באמצעות שימוש בכפפות רב פעמיות. למרות שמדובר באי נוחות, באמצעות כפפות תוכלו לשמור בצורה טובה יותר על רמת הניקיון בעת ביקור במקום הומה אדם אך גם סגור. לסיכום, באמצעות שטיפת ידיים בצורה נכונה ובאופן קבוע כמו גם שימוש במתקני אלכוהול-ג'ל תוכלו בהחלט לשמור על עצמכם ועל הסובבים אתכם. הקפידו שלא לגעת במשטחים שלא לצורך, כמו גם לשמור על מרחק של 2 מטרים האחד מהשני. מאחר וחלקיקי רוק יכולים להגיע גם לבגדים, עדיף להעביר מיד את הבגדים לאחר הבילוי בקניון לכביסה, כחלק משמירה על כללי ההתנהגות וניקיון. לסיכום, אין ספק כי מדובר בתקופה מאתגרת אשר הופכת גם את הביקור הסטנדרטי בקניון (בייחוד עם ילדים) למשימה מורכבת למדי. אולם, באמצעות הסתגלות לצעדים אותם הצגנו לכם כעת תוכלו לעבור את התקופה הזו בריאים ושלמים, גם במציאות כאוטית.