המדריך המלא לגבר המטופח

סכיני גילוח

גברים רבים, מרוצים מהעובדה שהם נדרשים לפחות "התעסקות" עם טיפוח גופם, בשונה מנשים. ואפשר להבין אותם. נושא ה"טיפוח" עשוי לגזול לא מעט זמן והוא בוודאי לא הדבר הכי חשוב בחיים. למרות זאת, גבר לא חייב להיות "פרוע" ומבולגן במראה. להיפך – כמו חיוך, מראה "מטופח" טוב לכולם. הן לבעליו והן לסובבים אותו. במה זה מתבטא?

גילוח כמו פעם

בתחום הגילוח, חוזר כיום העניין בטכניקות הגילוח הרטוב הקלאסיות. השימוש בטכניקות מתוחכמות אלה, הוחלף ברובו במאה ה-21 בשימוש בסכיני גילוח זולים ופשוטים ובמיכלי קצף גילוח או ג'ל. באינטרנט זמין מידע רב לחובבי עולם הגילוח. לדוגמא: ניתן לקרוא מדריכים לגברים על סכיני גילוח, כדי להעמיק את הידע בנושא ספציפי זה. אפילו הזקנים חזרו לאופנה וגם כאן יש לא מעט "טיפוח" לעשות. זקן חוסך כביכול גילוח, אבל למעשה, הוא דורש לא מעט השקעת זמן.

ביגוד

בגדים נקיים במצב טוב ובשילובים יפים. מי שרוצה לממן את חברות המותגים – בבקשה, אבל זה לא חייב להיות בגד "נוצץ" ויוקרתי. התאמה גבוהה למידות האישיות, משמעותית כמעט תמיד. לדוגמא: אם דרושה חגורה ולא מסיבות אסתטיות אלא בכדי שהמכנס לא ייפול, זה אומר שהוא לא מתאים למידת הגוף.

פחות זה יותר

יותר מדי פריטים, תכשיטים וכדומה או "להוציא עיניים" לאנשים עם המותגים שאתה לובש, זה לא בהכרח "מטופח". אם חושבים בכיוון "אלגנטיות", אז לרוב עקרון הפשטות הוא המפתח. לדוגמא: חולצות בצבע אחיד, שתואם (אם כי לא בהכרח זהה) למכנס, שהולך טוב עם הנעליים. עקרון ה"פחות זה יותר", עשוי להתבטא בעוד דברים רבים. למשל, במקום להילחם עם נשירת שיער והתקרחות, לנסות את המראה הפשוט יותר של קרחת מלאה.

להריח טוב

ניתן לטפל בריחות הגוף בשני היבטים: מחד, לצמצם ריחות גוף לא טובים. מאידך, להוסיף ריח טוב. וכמובן – מקלחת. כן, אפילו כל יום.

הפרטים הקטנים

הפרטים הקטנים, הם לרוב מה ש"עושה את ההבדל". שיניים למשל, חשוב כמובן לצחצח ורצוי מאוד שימוש בחוט דנטלי (גם מההיבט הבריאותי).  לגבי שיער מיותר, יש קוצצים חשמליים, שמאפשרים לטפל באוזניים ובאף במהירות. לגבי גבות – קל לטפל בכל מה שקופץ עם מספריים קטנות. גבות מחוברות הן כבר מטרד גדול יותר, שניתן לדלל עם פינצטה או להסיר לצמיתות. בעקבים, ייתכן שתידרש הוספת לחות והורדת עור קשה מיותר (שגם הורס אגב, את הריפוד הפנימי בנעל). וזלין מספק סיוע מהיר ל"מניקור", שפתיים יבשות וגם עקבים קשים, סדוקים ויבשים.

טעם טוב

על טעם וריח, אין מה להתווכח. רק כדאי לזכור, ש"אופנה" ו"טעם טוב" הם דברים שונים. לעתים יש חפיפה ביניהם, אבל לא בהכרח. האופנה עשויה להיות למשל ג'ינס קרועים, "משופשפים" או צמודים. זה לא בהכרח טעם טוב, שהוא דבר קבוע, בלתי משתנה.

לסיכום

אלה נקודות המפתח לגברים, בשמירה על מראה "מטופח". בעזרתן ומבלי צורך להיסחף בנושא זה, אפשר לעשות זאת היטב, בהשקעה קטנה כל יום. מעט (פעולות ופרטי ביגוד וטיפוח) אבל איכותי ואתה בכיוון הנכון.