לומדות לתיאוריה: מתמרור מהירות ועד עצור

היכולת לנהוג במדינת ישראל היא הכשרה שמאפשרת למי שמחזיקה בה חופש תנועה רב. אז אם הגיע הרגע שלכן ללמוד נהיגה, ולהיות עצמאיות בהתניידות שלכן בכבישי הארץ, השלב הראשון הוא ללמוד למבחן התיאוריה.  מה זה אומר? מהו מבחן התיאוריה? ואיך תוכלו ללמוד לקראתו בצורה המיטבית כדי להצליח ולהמשיך לשלבי לימוד הנהיגה המעשיים? על כך נפרט בפניכן במאמר הבא.

היכולת לנהוג במדינת ישראל היא הכשרה שמאפשרת למי שמחזיקה בה חופש תנועה רב. מהו מבחן התיאוריה? ואיך תוכלו ללמוד לקראתו בצורה המיטבית? הקליקו

לימודי נהיגה, מה השלבים בדרך?

כל מי שרוצה לקבל רישיון נהיגה צריכה לעבור את השלבים הבאים במסגרת לימודי נהיגה מסודרים ומוכרים בחוק: הוצאת אישור רפואי ובדיקת ראייה אשר מוכיחים כי היא כשירה לקבלת רישיון נהיגה, לאחר מכן לימוד תאוריה ומעבר של מבחן תאוריה, בהמשך שיעורי נהיגה מעשיים, ולבסוף טסט מעשי שבו תיבחן על כישורי הנהיגה שלה. השלבים השונים של התהליך נועדו לוודא שכל נהגת או נהג שעולים על ההגה יוכלו לנהוג בצורה בטוחה ונכונה שלא תסכן את עצמם ואת האחרים בסביבתן.

מה זה מבחן תאוריה בלימודי נהיגה?

מבחן התאוריה בודק את הידע שלכן באשר לנהיגה בכביש. המבחן עוסק בתמרורים, מהירות נסיעה, זכות קדימה ועוד שלל נושאים שקשורים להבנה וידע של חוקי התנועה בתור נהגת. מבחן התאוריה אורך ארבעים דקות והוא כולל שלושים שאלות שונות, כולן בפורמט של שאלות אמריקאיות. בכדי לקבל ציון עובר במבחן התאוריה יש לענות נכונה על 26 מתוך 30 שאלות.

 

 

אפשר לקבל התאמות למבחן?  

מי שזקוקה להתאמות כאלה ואחרות במבחן התאוריה, יכולה לקבל אותן במקרים מסוימים. לדוגמא, ניתן לעשות את המבחן בעל פה ועל ידי שמיעה. כמו כן במידה ולא הצלחת לעבור את המבחן בפעם הראשונה, אין מה לדאוג, ניתן לנסות ולהיבחן כל יום מחדש עד שתקבלו את האישור להמשיך בלימודי הנהיגה. בכדי לעבור את המבחן עליכן לדעת את מגוון כללי וחוקי הכביש. נעבור בקצרה על הנושאים שעליהן תיבחנו.

הנושאים שעליהם תבחני במבחן התאוריה

מבחן התאוריה מנסה לבחון את כל הכללים לנסיעה בטוחה ונכונה שעל כל נהגת לדעת. המבחן כולל את הנושאים הבאים: איסור נהיגה תחת השפעת אלכוהול, השלבים לרכישת רישיון נהיגה, סמכויות התמרורים, סמכויות השוטר, מהירות נהיגה, מתן זכות קדימה, חניה, עקיפה, כללי נסיעה בסיסיים, שמירה על מרחק, אורות, פניות, משתמשים מיוחדים בדרך ועוד. באתר של אסק רלב"ד תוכלו למצוא מידע נוסף על הנושאים שעליהם תיבחנו.

איך להתכונן למבחן התאוריה?

לימוד של שבוע ימים, בו תלמדו כל יום חצי שעה עד שעה, בדרך כלל יספיק בכדי לעבור את המבחן המדובר. בכדי ללמוד בשיטה יעילה יש לחלק את נושאי הלימוד לחלקים שווים וללמוד כל יום שניים או שלושה מתוכם. בנוסף, מענה על שאלות שהיו במבחני תאוריה בעבר ושאלות תרגול יעזרו לכן להגיע מוכנה ורגועה למבחן.

לומדות לתאוריה – סיכום

בישראל אחזקת רישיון נהיגה היא אחת הדרכים היחידות להתנייד בצורה טובה וללא בעיות. רישיון נהיגה מאפשר למחזיקה בו עצמאות ומביא לחוסר תלות בנהגים אחרים. לכן חשוב מאוד שכל אחת שיכולה להשיג רישיון נהיגה תעשה כן. מבחן התאוריה בישראל אורך ארבעים דקות והוא מורכב משלושים שאלות אמריקאיות. בכדי לעבור את המבחן ולקבל את האישור להמשך לימודי הנהיגה יש לענות נכונה על עשרים ושש מתוכן. המבחן עוסק בכל כללי הדרך והדרכים לנהיגה בטוחה ונכונה. לימוד מסודר בן שבעה ימים יוביל בדרך כלל להצלחה במבחן.