שומרים על סטייל – וגם על הבריאות: 5 טיפים לשמירה על היגיינת פה מושלמת

חלק בלתי נפרד מהנראות של כל אישה הוא כמובן החיוך שלה. כל אחת חולמת על חיוך מלא ברק, בדיוק כמו בפרסומות בטלוויזיה. למעשה, ישנה חשיבות עמומה לשמירה על היגיינת פה מושלמת מאחר והיא זו שתקבע האם החיוך שלכן יהיה חיוך שיגרוף מחמאות כמו גם יעניק לכן ביטחון ודימוי עצמי גבוה או לחילופין פה מוזנח שידרוש בהמשך גם טיפולים מתקדמים וכואבים למדי. כיצד תוכלו לשמור על הבריאות של הפה והחניכיים ובהתאם לכך ליצור מראה בריא ומלא בסטייל? להלן חמש טיפים שכל אחת צריכה ליישם, כבר עכשיו:

צחצוח שיניים באמצעות מברשת שיניים חשמלית

צחצוח שיניים מהווה את הבסיס לשמירה על בריאות השיניים והפה. למרות שצחצוח היא  פעולה בסיסית, ניתן לומר כי לא פעם הצחצוח עצמו מתבצע שלא בצורה יסודית ונכונה וזאת בעקבות בחירה לא נכונה במברשת שיניים. רכישה של מברשת שיניים חשמלית מהווה דרך מצוינת ליצור שגרת היגיינת פה מושלמת מאחר והיא מאפשרת להימנע מהפעלה של לחץ על השיניים וכן בעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים להסיר את הפלאק במהירות וביעילות. רצוי לבחור מברשת שיניים חשמלית ולהשתמש בה בקביעות, מתוך מטרה להגיע לתוצאות הטובות ביותר לאורך זמן.

שימוש בחוט דנטלי

על מנת להסיר את שאריות המזון וכן את הפלאק שאליו מברשת השיניים לא יכולה להגיע, חשוב להשתמש באופן יומיומי בחוט דנטלי אותו רוכשים בכל רשתות הפארם, בעלות כספית נמוכה למדי. מדובר באביזר חיוני מאחר והחוט מאפשר לנקות בצורה מיטבית את מרווחי השיניים. פעולה זו לוקחת זמן קצר ובעלת אפקט משמעותי מאוד לתהליך של שמירה על היגיינת הפה, ועל כן מדובר באביזר חיוני שכל אחת צריכה להשתמש.

שומרים על סטייל - וגם על הבריאות: 5 טיפים לשמירה על היגיינת פה מושלמת

ביקור קבוע אצל השיננית

שמרו לעצמכן ביומן באופן קבוע פגישה אצל השיננית, בהתאם למצב החניכיים והשיניים. תפקידה של השיננית הוא להסיר את האבנית כמו גם הפלאק באמצעות מכשור מתקדם לצד טיפולים ייעודים שנועדו למנוע מכן לעבור טיפולי שיניים מורכבים בעקבות דלקות חניכיים וכן אובדן שן. שיננית מקצועית תדע להתאים את תוכנית הטיפול בהתאם למצב החניכיים והשיניים, לטובת שגרת טיפוח והיגיינה אפקטיביים.

הלבנת שיניים

בשנים האחרונות פותחו טכניקות מתקדמות אשר מאפשרות להלבין את השיניים באופן בטוח וללא פגיעה ברובד השן. כיום ישנן מגוון רחב של שיטות בהתאמה למצב השיניים והחניכיים – החל מהלבנה המתבצעת בעזרת מכשיר לייזר, הלבנה ע"י פסי הדבקה, הלבנה באמצעות סד וכן הלבנה המתבצעת באמצעות הדבקה של ציפוי קריסטל. לכל טכניקה כזו של הלבנה יש את היתרונות והחסרונות ועל כן התייעצות עם רופא השיניים היא חיונית לטובת קבלת החלטה, כל זאת לטובת יצירה של שיניים בריאות אבל גם לבנות – ממש כמו של הכוכבות הגדולות בעולם.

הרגלי תזונה נכונים

לתזונה שלכן יש תפקיד משמעותי בבריאות הפה, וזאת מאחר וישנם מאכלים ומשקאות אשר מכתימים את השיניים ואשר יוצרים נזקים בריאותיים ואסתטיים. שינוי בהרגלי התזונה הכולל קודם כל הימנעות משתייה של משקאות ממותקים לצד תפריט יומי מאוזן הכולל ירקות, פירות וסיבים תזונתיים מגביר את ייצור הרוק ובהתאם לכך גם מגן על השיניים מפני עששת. על כן, לשינויים בהרגלי התזונה יש חשיבות עצומה גם מבחינתה בריאות אבל גם מבחינה אסתטית, בשל ההשפעות של המזון והשתייה על המראה והבריאות של החניכיים והפה.

לסיכום, באמצעות חמשת הטיפים אותם הצגנו לכן כאן גם אתן תוכלו ליצור שגרת טיפוח והיגיינה שיעניקו לא רק יכולת להגביר את הדימוי והביטחון העצמי אלא גם לא להוריד את החיוך מהפנים, כל זאת בזכות מראה שייניים בריא ואסתטי שמשתלב בצורה מושלמת עם חוש סטייל מפותח.