אוהבים לתפור בגדים בעצמכם? כדאי שתכירו את אתר "קדנה"

קדנה

אתר קנדה הוא האתר המושלם חובבי התפירה. אם אתם אוהבים לתפור בגדים בעצמכם ומחפשים את הטיפים וחומרי הגלם הטובים ביותר לצורך תפירה של פריטים – הגעתם בדיוק למקום הנכון.

תפירה מבוססת על בדים איכותיים: כך תוכלו להבטיח כי אתם מקבלים תמורה מלאה לכספכם

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד הטרנד של תפירה ביתית הולך ותופס תאוצה. הרשתות החברתיות כמו גם יוטיוב מלאות בסרטונים שבהם ניתן ללמוד כיצד לתפור מגוון רחב של פריטי לבוש כמו גם גרביים ואביזרים, הן בעבור חובבים והן בעבור מקצועניים. נוסף לכך, נרשם זינוק במספר הרכישות של מכונות תפירה שמתאימות לחובבים ולמקצועיים ולמעשה מקצרות את זמן העבודה כמעט בחצי. עם זאת, חלק מהותי מתהליך התפירה הוא כמובן איכות הבדים איתם אתם עובדים. באתר קנדה תוכלו למצוא את הבדים האיכותיים ביותר אשר נבחרו בקפידה ומאפשרים לכל חובב תפירה לבצע תפירה מדויקת ונכונה, בזכות בדים שנבחרים בצורה קפדנית ועם שימת דגש על הצעת מחיר מצוינת כמו גם מבצעים שמתחדשים כל הזמן באתר קדנה. מדובר באתר מעולה לא רק בשל איכות הבדים אלא גם בשל הפירוט שמוצמד אשר מאפשר לכם לבחור את הבד ע"פ הבגד אותו תרצו לתפור.

מדוע בחירת בד היא חשובה לתהליך התפירה?

חשוב להבין כי לבד יש משמעות הן מבחינת היכולת שלכם לתפור וכמובן מבחינת דרגת הקושי. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה אונליין, רצוי קודם כל לבחון את הבדים המתאימים לפריט אותו אתם רוצים לתפור ולאחר קבלתו לפרוס אותו על הרצפה. הגזירה היא שלב חשוב מאוד בטיפול בבד ולכן גם אם רכשתם בד משובח ואתם לא גוזרים אותו בצורה נכונה, הסיכוי שלכם להוציא לפועל את הפריט בצורה מושלמת יורד בצורה משמעותית. למעשה, סוג הבד אותו אתם בוחרים משנה את הגזרה ועל כן חשוב לשים לב למרקם של הבד, כיוון הנפילה למרקם וכמובן לעובי.

כללי ברזל לטיפול בבד

טעות נפוצה שתופרים רבים עושים היא לא להכניס את הבד למכונת הכביסה. שימו לב כי הבדים אותם אתם רוכשים מגיעים ישירות מייצור תעשייתי ולכן לא עברו תהליך עיבוד וניקוי, ועל כן הפעולה של הכביסה היא חשובה מאוד, בהתאם לסוג הבד. עדיף לשאול את נציגי האתר או החנות ממנה אתם רוכשים לגבי תוכנית הכביסה, מאחר ובתהליך הזה הבד עלול לאבד את הצבע או להתכווץ. את הכביסה הראשונית צריך לבצע ללא פריטי לבוש נוספים ולייבש אותו שלא באמצעות מייבש, עד שניתן יהיה לעבוד איתו.

ניצול מלא של מכונת התפירה

אם יש לכם מכונת תפירה חדשה סביר להניח כי מדובר במכונה עם מספר תוכניות. חשוב לקרוא היטב את הוראות היצרן ובמידת הצורך לקבל הדרכה לגבי התפעול של המכונה, כך שתוכלו לנצל את היכולות שלה באופן מלא בהתאם לסוג הבד איתו אתם בוחרים לעבוד.  היעזרו ברשתות החברתיות כדי לצפות בסרטונים של תופרות המתמחות בתפירת קוטור כמו גם מדרכים מקצועיים שבאמצעותם תוכלו לקבל ידע וגם טיפים לטובת עבודה נכונה עם המכונה.

ניסוי וטעייה

אין ספק כי תפירה היא תהליך מאתגר שלא פעם עשוי להוביל לתסכול בעקבות חוטים שנקרעו או מחט שנשברה תוך כדי עבודה. חשוב להבין כי ניסוי וטעייה הם חלק בלתי נפרד מתהליך של תפירה, ולכן אל תרימו ידיים אלא רכשו מראש כמות גדולה יותר של בד כך שתוכלו עם הזמן לבצע תיקונים ובסופו של דבר לתפור תוצר מוגמר, ואיכותי.