איך תבחרי את המגפיים המושלמים עבורך?

איזה כיף! החורף פה, כך שיש את כל הסיבות הנחוצות על מנת לרכוש מגפיים – מגפיים צבעוניים, אלגנטיים, יוקרתיים, גבוהים, נמוכים, סקסיים, פרוותיים ועוד. ממש כפי שנעלי עקב זוכות למקום של כבוד, כך גם מגפיים, וזאת כי כל עוד ההתאמה נכונה, גם ההופעה הכי פשוטה יכולה בין רגע להיות מאוד מרשימה, ואכן לא פעם נשים בוחרות להתלבש פשוט, אך משלימות את ההופעה עם מגפיים – אם על מנת למשוך את תשומת הלב לרגליים ואם על מנת להעניק להם את הבמה – ומגיע להם!

מגפיים לנשים

סטייליסטית אישית

ארון הנעליים שלנו מכיל מגוון רחב של נעליים, דוגמת נעלי ספורט, סנדלים, נעלי עקב, נעלי בלרינה ועוד. כיוון שלרובינו אין ארון שלם המיועד רק בעבור מגפיים, יש לבחור בקפידה איזה זוג (או שלושה) רוכשים העונה, וכאן אנו מבקשים לעזור לך, להיות הסטייליסטית האישית שלך. שנתחיל?

תלוי לבוש

ראשית יש לקחת בחשבון מה את אוהבת ללבוש לצד המגפיים, משמע מכנסיים רחבים, סקיני, או אולי פשוט חצאית. מדוע זה חשוב? כיוון שבהתאם ללבוש האהוב, יש לבחור נכונה את גובה המגפיים. שנסביר? כאשר לובשים שמלה או חצאית, יש לבחון שגובה הבד משיק לגובה הנעליים, וזאת כי כך מושגת התאמה, מורגשת מחשבה מקדימה וסך המראה תורם לתוצאה יותר ארוכה ונאה. כמו כן, אם את מרבה ללבוש מכנסיים צמודים, אין כמו מגפיים גבוהים, בין אם הם צמודים או רחבים. אינך חובבת מכנסיים צמודים? העדיפי מגפיים נמוכים, ולו מטעמי נוחות.

שיקולי גובה וחיתוך המגפיים

את אוהבת מגפיים גבוהים? הגיע הזמן להגדיר עד כמה גבוהים. במה מדובר? הכול תלוי במבנה הגוף, כאשר המטרה היא אחת: שהמגפיים יסתיימו בנקודה הכי רזה של הרגל, וזאת כי באופן שכזה נוצרת אשליה של מראה צר ומוארך. עוד נציין שתמיד מומלץ להעדיף מגפיים בעלי חיתוך עילי שאינו ישר. מכאן שיש להעדיף מגפיים שנגמרים בקשת, באלכסון, באי סימטריה בין הגובה של הצד האחורי לזה של הפנימי וכדומה. מדוע? שוב נחזור לסיבה הקודמת: האפקט תורם למראה יותר צר וגבוה.

בין גובה אישי לבחירת מגפיים

יש כלל שתמיד עובד בעת בחירת מגפיים – התאמה בין הגובה האישי לזה של הנעליים. מהו החוק? ובכן אם את יחסית גבוהה, אז עופי על כל גובה של מגפיים, אך אם את יחסית נמוכה, העדיפי מגפיים שאינם עוברים את אמצע השוק, ואם את מבקשת להאריך את המראה הכללי, בחרי בגרביונים שחולקים את אותו הצבע של הנעליים, כך שהמראה האחיד ייצור אשליה של המשכיות – של גובה!

אלגנטי פרקטי ומה שבאמצע

כאשר עומדים לרכוש מגפיים, קל ללכת לאיבוד, וזאת כי הדגם האלגנטי מושך, הדגם הצבעוני עושה לנו טוב על הלב והדגם מהפלסטיק מושך את הילדה שבנו ללכת לחפש אחר שלוליות. אי לכך כיצד מקבלים החלטה? יש לבחון אלו מגפיים כבר מחכים לנו בבית ועד כמה הזוג הרצוי אכן פרקטי. משמע גם אם אין לך בבית זוג מפונפן, אך יחד עם זאת גם אין לך לאן לנעול אותו – תוותרי.

נוחות

אם מדובר ברכישת מגפיים שאיתם את אמורה להיות בפעילות, ולא רק לשבת רגל על רגל, הרי שראוי לוודא שבין היתר הם גם נוחים, וכיוון שלהבדיל מנעלי עקב לא חסרים מגפיים שטוחים (או לפחות לא מאוד גבוהים), הרי שיש לנצל זאת – לדרוש רמת נוחות כמה שיותר משמעותית. כיצד? לפני הרכישה יש לנעול ולצעוד מעט בחנות.

סגנון

לבסוף נסיים עם סגנון, וזאת על מנת להזכיר לך שסגנון אישי הכי חשוב, ועל כן גם אם הדגם שהתאהבת בו אינו עונה על דבר מהטיפים שציינו, אך הוא כן נוח, הרי שמצאת את המגפיים שלך, כי הכי חשוב שאת מרוצה ושכל האחרים יקפצו, ואם ניתן עם מגפיים בתוך השלוליות.