החיים שאחרי הקורונה: איך לחזור לכושר מהר?  

עכשיו זה כבר ברור לכולם, הקורונה שיבשה את החיים של כולנו. חלקנו נאלצנו לעזוב מקומות עבודה, לחפש מקורות פרנסה חדשים, לעזוב לימודים ופרויקטים שונים באמצע ובגדול להמציא את עצמנו מחדש. על אף שנדמה מצפייה בחדשות כי כל העולם התחיל לעשות כושר דווקא בתקופה הזאת, האמת היא שזה לאו דווקא נכון. למעשה, יש לא מעט כאלה  שבעקבות הקורונה והשיבוש בשגרת החיים, במיוחד כאלה שברגע נשארו עם הילדים בבית והיו צריכים לדאוג להם במהלך מרבית שעות, הפסיקו לעשות ספורט ופעילות גופנית ויצאו לחלוטין מהכושר שהיו בו. עכשיו, כשלאט לאט המציאות חוזרת לעצמה, הגיע הזמן לחזור לשגרת הכושר. אבל איך עושים את זה? לפעמים זה יכול להיות לא ממש קל. הנה כמה טיפים לאיך תעשו את זה בצורה נכונה.

ויטמינים ותוספי תזונה

מה שקורה אצל מי שעשה הפסקה באימונים או שלא התאמן במשך זמן ארוך, זה שהגוף לא מורגל בפירוק המזון לאחר האימון, מה שהופך את האימונים להרבה פחות יעילים. דרך מצוינת לזרז את התהליך ולהרגיל את הגוף לשגרת אימונים היא שימוש בויטמינים ותוספי תזונה. באתר ויטה פלוס תוכלו לקבל מידע על כל תוספי התזונה והויטמינים השונים ולהבין בדיוק איזה מהם יוכלו לעזור לכם לחזור בהקדם לשגרת הכושר הבריאה.

אחרי הקורונה - לחזור לכושר

חזרה הדרגתית בלבד

זכרו – בשום פנים ואופן אל תחזרו לאימונים בעצימות בה התאמנתם בטרם משבר הקורונה. לאחר תקופה נטולת אימונים, הגוף למעשה שוכח איך הוא היה לפני ולוקח לו זמן מה לחזור לעצמו. אימון עוצמתי לאחר תקופת הפסקה עשוי לגרום לנזק ולכאבים רבים והוא לא מומלץ כלל. התחילו בעצימות של כ-50 אחוז מהרמה בה הייתם מתאמנים לפני על מנת למנוע מצב של פציעות וסיכונים מיותרים.

להתחיל עם הדרכה

אם אתם לא בטוחים לגמרי שאתם יכולים לחזור לעניינים לבד, אין כלל בושה לבחור מאמן כושר מקצועי ולהיעזר בו, כדי שייתן לכם הכוונה ויעזור לוודא שאתם לא חורגים מגבולות היכולת שלכם בשלב בו הגוף שלכם עדיין לא חזר לשיא שלו. במיוחד בתקופה הזאת, מאמנים רבים ישמחו לעזור לכם, גם אם לטווח הקצר והקרוב וילוו אתכם בצעדים הראשונים של החזרה לכושר, עד שתרגישו שאתם מסוגלים לרוץ לבד ולחזור לעניינים.

אין מקום להלקאה עצמית

בכל מקרה שלא יהיה, חשוב שתאמצו גישה סובלנית וסלחנית כלפי עצמכם בשלב הזה. זכרו שמשבר הקורונה, מעבר לעובדה כי הוא שינה את שגרת היומיום של כל אחד ואחת במדינה, הוא גם הביא אנשים למצבים של חרדה ושל ייאוש, בין אם מפאת המצב הכלכלי ובין אם מסיבות אחרות לגמרי. בדיוק בגלל חשוב לקחת דברים באיזי. אם בהתחלה זה לא ממש הולך ואתם לא מרגישים שאתם חוזרים לעניינים, קחו את הדברים בקלות, הורידו הילוך והכי חשוב, אל תתייאשו!