אחת ולתמיד: מדוע נשים חוות נשירת שיער?

כמחצית מהנשים סובלות מנשירת שיער בדרגה קלה עד חמורה. מדוע זה קורה וכיצד ניתן להימנע מכך? על כך ועוד – במאמר הבא.

נשירת שיער: תופעה נפוצה מכפי שחשבנו

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר נשים מחליטות "לצאת לאור" ולספר בגילוי לב אודות נשירת שיער מסיבית אשר משפיעה באופן ממשי על תחושת המסוגלות האישית והדימוי העצמי. למעשה, מדובר בתופעה רחבה ונפוצה אשר מתרחשת גם בגילאים צעירים וגם בגילאים מבוגרים יותר. הסיבות לנשירה הן רבות ומגוונות: לחץ, שינויים הורמונליים, שימוש בתכשירי שיער, איסוף השיער באמצעות גומייה חזקה, הרגלי תזונה לקויים ועוד. לאור העובדה כי כל אישה עשויה לסבול מנשירת שיער קלה עד חמורה יש מגוון פתרונות לנשירת שיער עליהם תוכלו לקרוא כאן, וזאת בכדי לטפל בנשירה אחת ולתמיד.

אחת ולתמיד מדוע נשים חוות נשירת שיער

מה חשוב לדעת אודות נשירת שיער?

נשירת שיער מסיבית עלולה לגרום לקרחות ולמראה שיער עייף, כתוצאה מאי חידוש של שורש השיער. אין סיבה אחת ויחידה לנשירת שיער ולכן חשוב לרדת לשורש (תרתי משמע) העניין ולבחון את הסיבות לתופעה. בממוצע, אנו מאבדים בין 50-100 שיערות ביממה אולם נשים אשר חוות נשירת שיער מדווחות על כמויות אדירות של שיער אשר נותרות על הכרית או המברשת. במידה ואת חווה נשירת שיער, הסיבה לכך יכולה להיות בראש ובראשונה לחץ. כאשר אנחנו לא במצב מאוזן נפשי או מנהלים אורח חיים לא בריא, הדבר מתבטא בגיוס של המינרלים והוויטמינים לאיברים חיוניים כמו הלב והריאות, וכתוצאה מכך נשירת השיער מתגברת. אגב, סטרס איננו חייב להיות שלילי אלא גם חיובי. נשים אשר עומדות להתחתן מדווחות על נשירת שיער מסיבית אשר המקור שלה באותו לחץ, ולכן חשוב מאוד להישאר רגועים ולדאוג לטפח את השיער באמצעות תכשירים ייעודים בלבד. בנוסף לכך, שינויים הורמונליים גם הם עלולים לגרום לנשירת שיער משמעותית – בעיקר לאחר לידה. מדובר בתופעה ידועה אשר משפיעה על רבבות נשים בכל רחבי העולם, ולכן חשוב מאוד ליטול ויטמינים ומינרלים אשר יחזקו את שורש השיער, לצורך עידוד צמיחת השיער.

מגוון של פתרונות לנשירת שיער

אחד הפתרונות הטובים ביותר לנשירת שיער והופעה של קרחות היא השתלת שיער, פרוצדורה רפואית אשר נחשבת ליעילה מאוד. אם בעבר היה מדובר בהליך מורכב במיוחד, כיום ניתן לבצע את התהליך במספר טכניקות, באופן מהיר יחסית וללא סימן נראה לעין. מדובר בטיפול אשר מתאים לנשים ולגברים, אולם הוא נחשב למוצא אחרון. חשוב קודם לכן לבחון את מגוון הפתרונות הקיימים בשוק וכן לעסות את הקרקפת כשלוש דקות בכל יום, לצורך המרצת הדם. נוסף לכך, ויטמין B נחשב לתוסף תזונה מעולה אשר יכול לתרום גם הוא לעידוד צמחית השיער וחיזוק שורש השיער. זכרו, מדובר במצב לא נעים אותו ניתן לפתור בקלות וביעילות.