מנהלים אורח חיים טבעוני: 5 מאכלים בשריים מאה אחוז טבעוניים

האמת היא שלפעמים קשה לוותר על בשר, למרות שאנחנו מאד רוצים לנהל אורח חיים טבעוני. עם זאת חשוב לציין שהיום יש המון תחליפים בטעם כמו של המקור. אם גם אתם מנהלים אורח חיים טבעוני ומתקשים לוותר על הטעם של הבשר – המאמר הזה בשבילכם, קבלו 5 מאכלים בשריים מאה אחוז טבעוניים.

נקניקיות מן הצומח

הנה מנה שממש תשכיח מכם את העובדה שוויתרתם על בשר. נקניקיות מן הצומח טעימות כמו המקור ואולי תתפלאו, אבל יש כאלה שאומרים שהן טעימות אפילו יותר מהמקור. ממה הנקניקיות הללו עשויות? בין השאר מחלבון משוחזר מן הצומח, מים, שמן צמחי, סוכרים, מלח, מלטודקסטרין, חומרי טעם וריח, מסמיך, עמילן, הידרוליזט חלבון צמחי, תבלינים ועוד. כפי שאתם רואים, מדובר במנה שעשויה מחומרי גלם איכותיים וזה בא לידי ביטוי בטעם שלה. אנחנו ממליצים לכם להכין את הנקניקיות האלה על מכונה ייעודית לנקניקיות, אך כמובן שזה הולך טוב גם בתנור וגם על הגריל.

קציצת מג'דרה גלילית

קבלו מנה נוספת שתגרום לכם להרגיש כאילו אתם אוכלים עכשיו קציצה מבשר טחון אמיתי שנטחן זה עתה במעדנייה. אנחנו מדברים פה על קציצה שעשויה ממג'דרה גלילית ומכילה בין השאר גם פטריות, אורז, עדשים שחורות, שמן צמחי, מלא תבלינים, חלבון סויה ועוד. תוכלו להכין אותה בתנור או לצלות על מחבת או פלאנצ'ה ואנחנו מבטיחים לכם שלא תרגישו בהבדלים. איזו רמת עשייה עדיפה? לכו על מדיום וול כדי ליהנות מקציצה טרייה ועסיסית עם כל הוויטמינים.

 

 

בורגר פטריות עדשים וקינואה

אנחנו עולים ברמה ומגיעים למנה שאתם פשוט חייבים לנסות כמה היא דומה לדבר האמיתי. אנחנו מדברים פה על בורגר פטריות עדשים וקינואה שעשוי בין השאר מפטריות, טופו, קינואה, עדשים שחורות, תרד, שמן צמחי ומלא תבלינים איכותיים שמשדרגים את המנה. נסו לצרוב את ההמבורגר הזה על הפלאנצ'ה ואנחנו מבטיחים לכם שתרגישו שאתם אוכלים המבורגר אמיתי שהטעם שלו לא פחות טוב מהמקור. גם במקרה של המנה הזו אנחנו ממליצים על מידת עשייה מדיום וול לשמירה על טריות ועסיסיות.

שניצל דק

שניצל דק מן הצומח הוא מנה מופלאה שתשכיח מכם את העובדה שאתם לא אוכלים שניצל אמיתי. אנחנו מדברים פה על שניצל קריספי שמכיל קמח חיטה, חלבון מן הצומח, ממרח חרדל, תפוח אדמה חתוך ועוד מגוון רחב של מרכיבים איכותיים שעושים אותו למה שהוא. אנחנו ממליצים לכם להכין את השניצל הזה בתנור, זה יהפוך אותו לקריספי במיוחד, ממש כמו חטיף, תענוג צרוף. שימו לב שהשניצל הוא דק במיוחד ולכן הוא לא דורש זמן צלייה ארוך, הקפידו על כך כדי לא לאבד מהטריות שלו.

קבב צמחי

במילה אחת, וואו. אנחנו מדברים פה על קבב צמחי שמכיל חלבון מן הצומח משוחזר, שמן צמחי ומגוון רחב של תבלינים שמעניקים לו את הטעם והארומה של הקבב האמיתי. תמיד תוכלו לצלות את הקבב הזה על מחבת או פלאנצ'ה, אך שימו לב למה שאנחנו מציעים לכם כעת. צלו את הקבב על הגריל, כן, ממש על האש, כך תקבלו מנה שממש לא מביישת קבב אמיתי שעשוי מבשר. שימו לב שאתם לא צולים אותו יתר על המידה, על מנת שלא תאבדו מהטריות והעסיסיות שלו.

לסיכום

אם אתם מנהלים אורח חיים ובא לכם להכין מנה טבעונית עם טעם בשרי, אנחנו ממליצים לכם להכין את אחת מהמנות שהצגנו במאמר זה.