הנוער שלנו במקום הראשון: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי פועלת עבור הנערים בסיכון בישראל

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 והציבה לה למטרה לדאוג למען עתידם של בני הנוער במדינת ישראל, וזאת על ידי קידום של שורת תוכניות חברתיות המתבצעות בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזור הפריפריה. כמי שהצליחה לסייע לאלפי נערים ונערות ברחבי הארץ במשך שנים ארוכות, מפתיע לשמוע כי רבים אינם מודעים לסיפור הרקע שהוביל להקמתה של העמותה ומתחיל בסיפור הנפילה של רפי אדרעי ז"ל במלחמת יום העצמאות. בסקירה זו נציג בפניכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת אודות פעילות חברתית ענפה, שהתחילה מהעיר צפת.

משפחת אדרעי – משפחה שורשית וערכית

משפחת אדרעי היא משפחה שנולדה וגדלה בעיר צפת ורואה בה כחלק בלתי נפרד מהאהבה למדינת ישראל. רפי אדרעי ז"ל נולד בצפת ומגיל צעיר התלבט בעקבות כישורים חברתיים שהגיעו לידי ביטוי בהשתלבות בתפקיד של מדריך בתנועת הנוער העובד, עד לגיוסו לצבא. בזמן מלחמת יום העצמאות נפל אדרעי בקרב בעקבות קליע שחדר אל עורפו, ומאז מותו ממשיכים בני משפחתו את המסורת לדאגה לחברה באמצעות שורה של מיזמים, החל מהקמה של בית יד לבנים  ועד לפיתוח של תוכניות חברתיות ארוכות טווח למען עתיד בני הנוער של מדינת ישראל.

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי בראשות האחיינים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה חברתית הפועלת ללא מטרות רווח, כאשר העמותה הוקמה מתוך חובה מוסרית וערכית לדאוג לשלומם ועתידם של בני הנוער במדינת ישראל. כיצד המייסדים מסייעים  לאותם נערים ונערות? ובכן, התוכנית הראשונה ובין החשובות ביותר היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המתבצעת בתיכונים ברחבי הארץ. צוות המתנדבים של העמותה מאתר תלמידים ותלמידות שמוגדרים בסיכון ואינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, ותומך בהם באמצעות תוכנית אישית המותאמת לצרכים שלהם ובעלת פוטנציאל אדיר לעתידם, וזאת בשל הליווי האישי אותו הם מקבלים לכל אורך הדרך.

 

 

מתגברים על המחסומים ופורצים קדימה

חלק מהותי מפעילות העמותה ובייחוד של תוכנית הליווי הזו נובע מתוך הבנה כי באמצעות מעטפת אישית ניתן לסייע לנערים ונערות בסיכון להתגבר על מכשולים ואתגרים, לא רק במסגרת של הלימודים אלא גם במסגרת הצבאית, אקדמאית ובהמשך גם בשוק התעסוקה. על כן, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו מקדמים את התוכנית הזו בערים רבות בפריפריה כולל בעיר צפת, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות אותה אסור לפספס לטובת דאגה לשלומם של דור העתיד של מדינת ישראל. בנוסף לתוכנית הזו מפעילה העמותה תוכנית ליווי אישית המיועדת לתלמידים מכל רחבי הארץ, במתכונת דומה ועם שימת דגש על ליווי המתבצע מתוך מטרה להוביל להצלחה שתגיע לידי ביטוי גם בהשתלבות מואצת בתפקידים בכירים בצבא, אקדמיה ובהמשך שוק התעסוקה.

מעבר לתוכנית הליווי הזו, הצליחה העמותה לחלק מעל ל-25,000 מחשבים בכל רחבי הארץ לתלמידים שידם אינה משגת, כל זאת כחלק מפעילות חברתית שנועדה לסייע לחברה ולקדם אותה לעבר עידן טכנולוגי המשלב גם למידה מרוחקת המתבצעת באמצעות מחשוב.

לסיכום

סיפורו מעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל אשר נלחם במלחמת העצמאות וחירף את נפשו למען המולדת הוביל לעשייה חברתית ענפה המתבצעת למען נוער בסיכון, כמו גם נערים ונערות המתגוררים באזור הפריפריה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל את כל המידע אודות הפעילויות החברתיות של עמותה חברתית חשובה הפועלת מזה שנים מתחת לראדר התקשורתי, אולם הצליחה להוביל לקידום מסיבי של מטרות חברתיות חשובות.