עיצוב סלון: איך עושים את זה נכון?

בשנים האחרונות טרנד עיצוב הבית קיבל משמעות ייחודית, ורבים מעוניינים להקנות לביתם מראה ייחודי ופורץ גבולות, בין אם מדובר בדירה שנרכשה ובין אם זו דירה שכורה. כדי לעצב את הסלון באופן נכון ומושכל, יש לא מעט דברים שיש לקחת בחשבון, ולכן ריכזנו בעבורכם מידע חשוב. שנתחיל?

תכנון נכון

בטרם רכישת הרהיטים והפריטים הדקורטיביים, חשוב לתכנן את עיצוב החלל באופן המיטבי. בצעו מדידות מחושבות כדי להבין את פרופורציות החדר, ונסו לתכנן את מיקום הרהיטים באופן פונקציונלי על מנת שהעיצוב יתאים לאורח החיים בבית. חשבו על מיקום הספה, מיקום הטלוויזיה וגודל השולחן הרצוי. רק לאחר שתתכננו את העיצוב באופן שטחי, תוכלו להיכנס לפרטים הקטנים ולחשוב על אפשרויות עיצוב מורחבות יותר.

אל תפסלו עיצוב בגבס

מעטים מכירים את תחום העיצוב בגבס וחבל, ולו כי מדובר באלמנט נהדר שיכול לסייע לכם לעצב את הבית ולהעניק לו את המראה הנכון. למשל, ניתן לייצר נישה ייחודית לטלוויזיה מגבס (מה שיחסוך לכם לרכוש רהיט ייעודי), כשכמובן יש לדאוג לרכוש מסך טלוויזיה מתאים. נוסף לכך, ניתן לעצב את החלל באמצעות קרניז מגבס, לבצע חציצה של המטבח לסלון (אם מדובר בחלל פתוח כמובן) ולבנות נישות ומדפי גבס ישירות על הקיר.

האופציה הזו יכולה להתאים יותר לבעלי דירות מאשר לשוכרים, אך אם אתם מתכננים לשכור דירה לפרק זמן ארוך של כמה שנים, ייתכן וזה עשוי להיות פתרון נהדר גם בעבורכם, ובמקרה כזה, טוב לשתף את בעל הבית ולבקש ממנו להתחלק עמכם בהוצאות.

אל תפסלו עיצוב בגבס

בחירה נכונה של ריהוט

עבור חללים קטנים מוטב לבחור רהיטים שמתאימים לפרופורציות של החדר, ומעניקים תחושה טובה ולא חנוקה. למשל ספות שזלונג עשויות להיות מרהיבות, אך יחד עם זאת, הן יכולות להעניק תחושה של חלל קטן יותר, ולכן אינן מתאימות לכל אחד.

שימו לב שהרהיטים אינם חוסמים את התנועה או את המעבר בין החדרים (הקפידו על רווחים של 50 ס"מ לפחות בין אלמנטים). אם הסלון מעוצב כך במצבו הנוכחי, נסו לתכנן את מיקום הרהיטים באופן שונה, כך שהחלל ייראה פתוח יותר.

לא חייבים לשלם הון תועפות

עיצוב פנים הוא עסק לא זול, אך בהחלט ניתן לחסוך בעלויות העיצוב באופן ניכר, זאת באמצעות עיצוב בסגנון DIY, שכן ניתן להכין באופן עצמאי מגוון רחב של פריטים דקורטיביים ואפילו לצבוע את קירות הסלון בעצמכם. פה נעצור לציין שיש למצוא את הצבע האידיאלי ביותר עבור החלל, ואם בחרתם בצבע מעט כהה, שקלו לצבוע קיר בודד על מנת להעניק לחדר את האפקט הרצוי.

מלבד זאת ישנה אפשרות להזמין פריטים אונליין מאתרים זולים כמו איביי ועלי אקספרס, שם תוכלו למצוא פריטים במחירים אטרקטיביים שיסייעו לכם להוזיל עלויות. כיום ישנו היצע רחב במיוחד באתרים הללו, ואף ניתן לבצע רכישות בימי מכירה מיוחדים כמו בלאק פריידי, יום הרווקים הסיני וכו'.

עיצוב הסלון יכול להיות משימה די מהנה, כשבסופה תוכלו ליהנות מחלל מעוצב וייחודי. היעזרו באנשי מקצוע או במדריכים שונים הקיימים ברשת, כך תוכלו להגיע לעיצוב האידיאלי ביותר בעבורכם. בהצלחה.